Понедельник, 06.05.2024, 16:03

Главная » 2016 » Май » 12 » Конференция исследовательских работ
Конференция исследовательских работ

5 мая 2016 года прайшла канферэнцыя даследчых работ па вучэбных прадметах навучэнцаў установы агульнай сярэдняй адукацыі і педагагічных работнікаў.

Прынялі ўдзел у рабоце канферэнцыі 6 прадметных секцый, 12 навучэнцаў VI-XI класаў.

На падставе рашэння журы па выніках школьнай канферэнцыі ўзнагароджаны:

У работах пераможцаў канферэнцыі прасочваецца самастойнасць працы над абранай тэмай, асабістая зацікаўленасць у вывучэнні вызначанай праблемы, уменне аналізаваць і абагульняць вынікі даследаванняў.

Навучэнцы паказалі ўменне трымацца перад аўдыторыяй, лагічна будаваць выступленне, прадэманстравалі нядрэнныя камунікатыўныя навыкі, умела выкарысталі магчымасці мультымедыйнага суправаджэння.

Дыпломамі ўстановы адукацыі І ступені:

Кіма Андрэя, Шчаснага Мікіту навучэнцаў VI класа, работа “Простые расчеты в сложных вопросах энергосбережения, кіраўнік Т.Ю. Пумпур;

Шабановіч Таццяну, навучэнку Х”А” класа, работа “Влияние социальных сетей на литературный язык”, кіраўнік Амельянчык М.С.

Дыпломамі ўстановы адукацыі ІІ ступені:

Капцюх Марыю, навучэнку Х”А” класа, работа “Изучение биологических и этических аспектов клонирования”, кіраўнік Карагіна А.М.

Капцюх Марыю, навучэнку Х”А” класа, Алахвердзіева Вагіфа, навучэнца Х”А” класа “Футбольный сленг”, кіраўнік Варыцкая Т.С.

Капцюх Марыю, навучэнку Х”А” класа, работа “Способы языкового манипулирования потребителем в средствах массовой информации”, кіраўнік Амельянчык М.С.

Дыпломамі ўстановы адукацыі  ІІІ ступені

Пацэвіч Аляксандру, навучэнку ХІ  класа, Жук Вікторыю, навучэнку ХІ  класа, работа “Твёрдые бытовые отходы – источник вторичных материальных ресурсов”, кіраўнік Г.Б.Міхаськова.

Астрынскую Надзею, ІХ клас, Петрушэвіч Яну, ІХ клас, работа “Знакомьтесь – всем знакомая свёкла”, кіраўнік Ляпеха В.В.

Кодзь Аліну, навучэнку VIII «Б» класа, работа “Изучение разнообразия и свойств фиточаёв своего региона”, кіраўнік Камына В.М.

Манчак Аляксандру, навучэнкут Х”А” класа, Сялюк Анастасію, навучэнку Х”А” класа, работа “Водяные мельницы”, кіраўнік Белячыц В.А.)

У раённай навукова-практычнай канферэнцыі навучэнцаў і педагагічных работнікаў 12 мая будуць прымаць удзел:

Кім Андрэй, Шчасны Мікіта, навучэнцы VI класа, работа “Простые расчеты в сложных вопросах энергосбережения, кіраўнік Т.Ю. Пумпур;

Шабановіч Таццяна, навучэнка Х”А” класа, работа “Влияние социальных сетей на литературный язык”, кіраўнік Амельянчык М.С.;

Капцюх Марыя, навучэнка Х”А” класа, работа “Изучение биологических и этических аспектов клонирования”, кіраўнік Карагіна А.М.

Капцюх Марыя, навучэнка Х”А” класа, работа “Способы языкового манипулирования потребителем в средствах массовой информации”, кіраўнік Амельянчык М.С.

Астрынская Надзея, ІХ клас, Петрушэвіч Яна, ІХ клас, работа “Знакомьтесь – всем знакомая свёкла”, кіраўнік Ляпеха В.В.

У раённай навукова-практычнай канферэнцыі па замежным мовам “Свет без межаў” 20 мая будуць прымаць удзел:

Капцюх Марыя, навучэнка Х”А” класа, Алахвердзіеў Вагіф, навучэнец Х”А” класа “Футбольный сленг”, кіраўнік Варыцкая Т.С.

Жадаем поспехаў!

Мы верым у перамогу!